kyselina askorbová

Více pohledů

  • kyselina askorbová - vitamín c v prášku
  • kyselina askorbová-vitamín c v prášku

Kyselina askorbová - vitamin C -100g .

Poslat známému

Napište první recenzi tohoto produktu

Availability: Out of stock.

69,00 Kč

Rychlý přehled

- Vitamin C zvyšuje imunitu
- zmírňuje příznaky a zkracuje délku nachlazení
- urychluje hojení ran
- udržuje zdravé dásně
- pomáhá při léčení astmatu
- pomáhá v prevenci katarakty (šedého zákalu)
- chrání proti některým formám rakoviny a srdečním nemocem


Vitamin C je nejznámější a nejrozšířenější ze všech vitaminů a zároveň i nejhojněji používaný potravinový doplněk. Skutečný rozsah jeho příznivých účinků však může překvapit i ty, kteří dobře znají jeho všestranné použití.
Dnes je zájem o tento vitamin soustředěn spíše na jeho schopnost chránit tkáňové buňky. Jako prvořadý, ve vodě rozpustný antioxidant pomáhá vitamin C bojovat proti škodám v organismu způsobeným nestabilními molekulami kyslíku, tzv. volnými radikály. Působí především uvnitř buněk, kde je největší obsah vody.
 
- Vitamin C zvyšuje imunitu
- zmírňuje příznaky a zkracuje délku nachlazení
- urychluje hojení ran
- udržuje zdravé dásně
- pomáhá při léčení astmatu
- pomáhá v prevenci katarakty (šedého zákalu)
- chrání proti některým formám rakoviny a srdečním nemocem
 
Vitamin C je aktivní ve všech tělesných tkáních; pomáhá posilovat vlásečnice a buněčné stěny a je důležitým činitelem při tvorbě kolagenu, bílkoviny obsažené v pojivých tkáních. Tímto způsobem vitamin C chrání před různými pohmožděninami a krevními výrony, podporuje hojení a udržuje dobrý stav vaziva. Rovněž je mimořádně důležitý pro odolnost dásní proti krvácení a pomáhá tělu vstřebávat železo z potravy.

Vitamin C a prevence: Jako antioxidant chrání vitamin C před srdečními chorobami a rakovinou; podle některých vědeckých studií je přímá spojitost mezi nízkou hladinou tohoto vitaminu a infarktem. Zjistilo se, že muži, kteří konzumovali více než 300 mg vitaminu C denně (ať už z potravy nebo potravinových doplňků), žili déle než ti, kteří přijímali méně než 50 mg denně.
V jiné studii bylo zjištěno, že dlouhodobě užívaný vitamin C chrání proti kataraktě (šedému zákalu). Ženy, které užívaly vitamin C po dobu 10 let nebo více, měly v 77 procentech nižší výkyt zkalení čočky – prvního stupně katarakty – než ženy, které žádný vitamin C navíc neužívaly.

Vitamin C a další příznivé účinky: Působí vitamin C preventivně proti nachlazení? Pravděpodobně nikoli, ale dokáže zmírnit jeho projevy a zkrátit dobu jeho trvání. Podle analýzy provedené v roce 1995 zkrátilo podávání dávek 1000 až 6000 mg denně od počátku nachlazení jeho trvání asi o 21 procent, tj. asi o jeden den. Podle jiných studií pomáhá vitamin C lidem ve vyšším věku zvládat infekce dýchacích cest. Zdá se také, že vitamin C je přirozeným antihistaminikem. Vysoké dávky dokážou blokovat účinek látek, které vznikají v těle jako odpověď na podráždění alergeny.
Vitamin C je rovněž účinným prostředkem při léčení astmatu. Četné studie prokazují, že potravinové doplňky s obsahem vitaminu C pomáhají v prevenci i léčbě astmatických příznaků. U nemocných s diabetem I. Typu, který narušuje transport vitaminu C do buněk, podávání 1000 až 3000 mg tohoto vitaminu denně může bránit vzniku komplikací – například očním problémům a zvýšení hladiny cholesterolu v krvi.
 
Doporučené denní množství vitaminu C pro muže i ženy je 75 mg, pro kuřáky 80 mg. Stále větší počet odborníků se domnívá, že optimální množství je 200 mg denně a k léčení specifických onemocnění doporučují značně vyšší dávky.

Nedostatek vitaminu C: Budete-li přijímat méně než 10 mg vitaminu C denně, onemocníte kurdějemi. Bude-li dávka pod 50 mg denně, zvýší se riziko srdečních onemocnění, zvláště infarktu. Zároveň se zvýší riziko katarakty a zkracování délky života.

Nadbytek vitaminu C: Velké dávky vitaminu C - nad 2000 mg denně - mohou způsobit řidší stolici až průjem, nadýmání a větry. Vše se upraví snížením denní dávky. V těchto vyšších hodnotách může vitamin C narušovat vstřebávání mědi a selenu, takže je za potřebí dbát na to, aby byl dostatek těchto minerálů v potravě nebo potravinových doplňcích. U vnímavých jedinců může vést trvalé podávání vysokých dávek vitaminu C k tvorbě ledvinových kamínků.
Jak vitamin C užívat

K udržení dobrého zdravotního stavu: 200 mg vitaminu C v potravě nebo doplňcích.
K léčení nejrůznějších onemocnění: V závislosti na celkovém stavu je vhodná dávka asi 1000 mg denně.
Vitamin C a návod k užívání:
Velké množství vitaminu C se snadněji vstřebává ve více dávkách po 200 mg než při užití celé dávky najednou. Vitamin C velmi dobře účinkuje v kombinaci s jinými antioxidanty například s vitaminem E.
 
Při používaní vitaminu C pozor na
Trpíte-li ledvinovými kamínky a jinou nemocí ledvin či hemochromatózou (genetickým sklonem k ukládání nadbytečného železa), omezte svůj denní příjem vitaminu C na 500 mg (vitamin C zvyšuje vstřebávání železa). Vitamin C může zkreslovat přesnost lékařských testů na cukrovku, rakovinu tlustého střeva a hodnoty hemoglobinu v krvi. Pokud vitamin C užíváte, upozorněte na to lékaře. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.


 

Možná Vás zaujme i následující

Zvýhodněný balíček - křemelina potravinářská 500g a kyselina askorbová 200g

Zvýhodněný balíček - křemelina potravinářská 500g a kyselina askorbová 200g
422,00 Kč

Kyselina askorbová - vitamin C - AKCE 2+1 ZDARMA

Kyselina askorbová - vitamin C - AKCE 2+1 ZDARMA
138,00 Kč
     
Výrobce / Dodavatel BIOZERO.cz
Přidejte vaše štítky:
Přidat štítky
Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').